Bepaal zelf waar en wanneer je aan de slag gaat
Hoewel deze dak- of thuislozen vaak eerst een wat afwachtende houding aannemen tegenover nieuwe gezichten, vinden ze het leuk om samen spelletjes te spelen of een praatje aan te gaan. Bij de inloop van de Herstart kun je met deze doelgroep kennismaken door in de woonkamer te als vrijwilliger te helpen. Je schenkt koffie en soep, maakt praatjes en probeert je aan te sluiten bij de leefwereld van kwetsbare mensen. Tijdens een potje pool of tafeltennis leer je elkaar kennen.
De inloop van de Herstart is de opvolger van het Catharijnehuis en is een plek voor dak- en thuislozen. Een stabiele plek, weg van de straat, waar ook activiteiten worden georganiseerd, waar men kan eten en drinken en waar medische hulp beschikbaar is. Als vrijwilliger help je mee koffie schenken en in de dagelijkse facilitaire zaken. Ook is er tijd om een praatje te maken of een spelletje te spelen. Voor dak- en thuislozen zijn nieuwe contacten vaak spannend, het is dus belangrijk dat je zelf een proactieve houding aanneemt en stevig in je schoenen staat.
Zie jij het als een uitdaging om aan de praat te gaan met dak-/thuislozen? Klik hieronder dan op 'Ik wil ook vrijwilligen'. Na je inschrijving ontvang je een bevestigingsmail met aanvullende informatie over de locatie en de doelgroep.
De inloop van de Herstart ligt op een prachtige locatie in de binnenstad en is makkelijk te bereiken met de fiets.
Let op: aanwezigheid
Het is niet de bedoeling dat je korter komt dan de tijd die voor deze activiteit staat. Het is voor het team onrustig en eist van de beroepskracht veel flexibiliteit die zij niet altijd waar kunnen maken. Dank voor je begrip alvast!